به نام خداوند جان و خرد

 

بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم               فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم

اینجانب حسین حق­ وردی با توکّل به خدای منّان و با اعتماد بر الطاف کارساز الهی و توسّل بر حضرات معصومین علیهم السّلام به عنوان کاندیدای دهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی اصول کلّی منشور و چهارچوب  فعّالیّت­های انتخاباتی خود را به شرح ذیل اعلام می­دارم، و از ابراز لطف و بذل محبّت و حُسنِ استقبالِ عموم شهروندان بصیر و فهیم خود سپاسگزاری می­کنم.

۱- به جِد معتقدم انقلاب شکوهمند اسلامی ما حرکتی تکاملی در مسیر تاریخ و تداوم ­بخش رسالت انبیای عظام و ائمۀ هدی و اولیای کرام می­باشد که توسّط بزرگ­مردی از جنس صالحان و مُصلِحان یعنی حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذاری شد فردی که زندگی پیامبرگونه داشت و به هر آنچه که پیامبران الهی و امامان بر حقّ شیعه تاکید می­کردند، دعوت می­نمود.

انقلاب را رهبری نمود و به پیروزی رساند و به خلَف شایسته و صالح خود که همچون او خورشیدی فروزان و سرشار از تقوا و پاکی است- یعنی مقام معظّم رهبری- سپرد. جانشینی بر حق و شایسته که انقلاب و نظام را از حوادث متعدّد یکی پس از دیگری به سلامت عبور داد. نظام جمهوری اسلامی ایران که با عنایات ویژۀ الهی و مدد قدسی رهبران بزرگوارش، مرحله تثبیت را می­گذراند، محتاج به حراست و نگهبانی و حفاظت است. انتخابات یکی از بزرگترین گردنه­های سخت حراست از آرمان­های به­حقّ امام و شهدا و رهبری است و اگر خدای ناکرده غفلت کنیم مهمترین ارکان تصمیم­گیری نظام به دست ناصالحان و نامحرمان و نا اهلان خواهد افتاد که امام عظیم الشّأن ما، بارها توجه به آن را گوشزد نموده بود، ایشان بارها فرمودند: «من در میان شما باشم یا نباشم به شما سفارش می­کنم که نگذارید انقلاب به­دست نا اهلان و نامحرمان بیفتد.»

و مطمئنّاً ملّت آگاه و بصیر ما مصداق­های نا اهلان و نامحرمان را خوب می­شناسند. بزرگترین وظیفه ما در این انتخابات، حفاظت و حراست از سنگر مقدّس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی است که مبادا به دست کسانی بیفتد که امام و رهبری و آرمان­های والای شهدا را نمی­پذیرند، هرچند تظاهر به پذیرش آن نمایند. اوّلین نکته در بحث انتخاباتی ما، کمک به روند تکاملی انقلاب اسلامی با ولایت پذیری است.

۲- مهمترین هدف از انتخابات، ایجاد اصلاح در مواردی است که در روند تکاملی نظام اسلامی ضروری به نظر می­رسد، مطمئنّاً ما اکنون نقص­ها ،کاستی­ها و مشکلاتی داریم که بدون برطرف کردن آنها، امکان حرکت تکاملی انقلاب اسلامی متصوّر نیست. مخصوصاً اینکه  با فعالیت دوره دهم مجلس، نظام قانونگذاری ما به دوره بلوغ و پختگی خود می رسد و چهل ساله می شود و این چهل سالگی اقتضائات خاص خود را می طلبد که مهمترین آن اصلاح ساختار اداری در جهت کارآمدی و جلب رضایتمندی عموم مردم است و هدف عمده ما از شرکت در انتخابات نیزکمک به ایجاد این اصلاحاتی است که مورد تاکید مردم است، لذا باید در نظر بگیریم که اهـداف مُصلحـانه با ابزار غیر مُصلحـانه محَقَّق نمی­شود، ما که دنبال ایجاد اصلاح هستیم باید روش­های ما به­خصوص در تبلیغات،روش­هایی نباشد که تحقُّق اهداف مُصلحانه را با مشکل مواجه نماید.

۳- تاکید بر قانون و اخلاق، اساسی­ترین شعار انتخاباتی ماست، بندۀ حقیر به عنوان برادر کوچک شما خاضعانه ضمن تشکّر از همه بزرگواران، تأکید می­کنم که کمک کنید که در تمامی مراحل انتخابات، عمل به قانون و اخلاق سرلوحه کارهای تبلیغاتی و انتخاباتی ما باشد. و از هرگونه کارهای غیر اخلاقی و خلاف قانون پرهیز شود. حتّی با بی­اخلاقی­هایی که در مورد ما نیز صورت   می­گیرد، برخورد مشابه انجام نشود.

۴- خدا رحمت کند شهید مظلوم بهشتی را که جملۀ معروفش سند افتخار تمامی خدمتگزاران نظام اسلامی است او فرمود:

«ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت». تمام فعّالیّت­های انتخاباتی ما باید مؤیِّد این نکته باشد که ما عاشق و شیفته خدمت به مردمیم. لذا از هر ابزار و فعّالیّت تبلیغاتی که با شیفتگی خدمت سر ناسازگاری دارد و نوعی تشنگی قدرت از آن استنباط می­شود، پرهیز گردد.

۵- معتقدم نتیجۀ فعّالیّت­های تبلیغاتی و انتخاباتی نباید به وحدت ملّی در سطح کشور و وحدت عمومی در سطح شهرستان ضربه بزند لذا از هرگونه فعّالیّتی که به وحدت ملّی یا وحدت عمومی در سطح شهرستان آسیب می­رساند، اجتناب شود.

لذا از همه دوستان عزیز و برادران ارجمند، می­خواهم که فعّالیّت­های انتخاباتی آنها براساس پرهیز از تشتّت و جلوگیری از تفرقه و اتّکاء به وحدت و همدلی باشد.

همه باید دقّت کنیم که انتخابات یک پدیده موسمی و فصلی است، بنده حقیر راضی نیستم که خدای ناکرده به خاطر بنده در محلِ زندگی خود، دچار مشکل شوید یا با همسایه و افراد دیگری که برای سایر کاندیداها فعّالیّت می­کنند دچار ناراحتی و اختلاف شوید، لازم است به همۀ کاندیدا ها احترام گذاشته و فعّالیّت­های تبلیغاتی طرفداران آنها را نیز محترم بدانیم و همین­گونه که برای خود حقّ فعّالیّت قائلیم، برای آنها نیز حقّ فعّالیّت تبلیغاتی قائل باشیم. مبادا به خاطر ایّام موسمی و گذران انتخابات با همشهریان و آشنایان دچار تفرقه یا اختلاف و پراکندگی شویم.

۶- تبلیغات ایجابی همیشه مؤثّرتر از تبلیغات سلبی است. قانون و اخلاق نیز حکم می­کند که ما فقط اهداف و آرمان­ها و معیارهای مدّ نظر جریان و کاندیدای خود را مطرح نموده و از تخریب یا انتقاد بی­مورد از افراد و جریانات نامزدهای دیگر خودداری کنیم. اگر انتقاد بجا و درستی هم داریم، متوجّه شیوه­ها و روش­های قابل نقد باشد نه متوجّه افراد و اشخاص، چرا که تبلیغات سلبی و تخریبی در درجه اوّل به کسی که اینگونه تبلیغات می­کند آسیب می­رساند. جریان ما به قدری نقاط قوّت و مستحکم دارد که اگر بتوانیم همین نقاط قوّت را به استحضار مردم شریفمان برسانیم مطمئن باشید، موفّق خواهیم شد. در بیان نقاط قوّت نیز نباید دچار مبالغه – غلوّ یا خدای ناکرده مرتکب کِذب شویم، هر آنچه داریم صادقانه با مردم در میان گذاریم و درست عمل کنیم در هر صورت پیروزیم، چرا که میتوانیم بگوئیم عمل ما مکتبی بوده و بنا به فرموده حضرت امام در مکتب ما شکست راه ندارد .

۷- با افزایش چشم گیر میزان اثرگذاری جریان ما در انتخابات، شاهد فعّالیّت­های تخریبی، زدن تهمت و اتهام – و رواج شایعات متعدّد علیه بنده خواهید بود . هرچند اینگونه اقدامات و فعّالیّت­ها جای تأسّف دارد ولی متأسّفانه انگار جزء ضرورت­های فعّالیّت انتخاباتی شده است؛ یک هدف عمده از این شایعات و تخریب­ها و تهمت­ها، کشاندن ما به حواشی بوده تا شاید از اصل کار خود غفلت نماییم،بی­توجّه به تمام این شایعات و تهمت­ها کار اصلی خودمان را درست و منطقی و قانونی  و اخلاقی طی کنیم که “هرکسی تقوای الهی را پیشه کند، خدا راه نجاتی برای او فراهم می­کند”.

لازم است تذکّر دهم که به فضل الهی و با مدد جستن از عنایات اهل بیت(ع) و با استعانت از محضر شریف شما گرامیان تا آخر انتخابات در خدمت شما خواهم بود و برنامه­ها و اهداف خود را به قضاوت افکار و آراء مردم خواهم گذاشت.

و حسن ختام منشور با مناجاتی از مولی الموحدین آقا امیرالمؤمنین علی ابن ابیطالب(ع) که فرمود:

«ای خدای بخشنده و بزرگوار! می­ستایمت، تو بزرگ و خجسته­ای به هر که خواهی می­بخشی و از هرکه خواهی باز می­داری.
پروردگارا ! من دل به دنیا نبسته و شیفتۀ جاه و مقام نیستم توانگر باشم یا تهیدست، دلداده و بی­قرار تو هستم.
خدای من! امیدم را ناامید مگردان و آواره و سرگردان رهایم مکن
ای مهربانترین مهربانان! اگر تو مرا برانی و در به رویم ببندی به که پناه برم؟! و اگر تو یاریم ندهی، یاری از که جویم؟!»

و من ا… التوفیق