به نام خداوند جان و خرد

زندگینامه و معرفی آقای حسین حق وردی

انتخابات از موضوعات اساسی و اصولی ما است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از جایگاه مهمّی در قانون اساسی برخوردار است.

امام راحل عظیم الشّأن(ره) هم در کلام و در عمل بر آن تأکید داشته و مردم را به حضور در انتخابات ترغیب کرده اند.

مقام معظّم رهبری نیز همواره بر اهمّیّت انتخابات و حضور حدّاکثری و آگاهانه تأکید داشته و دارند؛ بر همین اساس هم مردم مسئولیت خطیری در انتخاب نمایندۀ اصلح برعهده دارند و هم نامزدهای انتخابات باید با ارائۀ دیدگاهها و برنامه های دقیق خود، بستر مناسب را برای انتخاب شایسته فراهم کنند.

از این رو زندگینامه، دیدگاهها و برنامه های آقای حسین حق وردی در سه حوزۀ علمی و فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، اعتقادی و اخلاقی به طور خلاصه ارائه می گردد و امید است زمینۀ لازم را برای انتخاب اصلح فراهم آورد:

 

۱-    حوزۀ علمی و فرهنگی:

آقای حسین حق وردی تحصیلات ابتدایی تا مقطع متوسّطه را در محلّ تولّد خود در شهرستان آوج گذرانده است، پس از اتمام تحصیلات متوسّطه در سال ۱۳۶۸ با ورود به مرکز تربیت معلّم شهید بهشتی زنجان در رشتۀ علوم اجتماعی، خدمات علمی – فرهنگی خود را در نظام تعلیم و تربیت و در کسوت مقدّس معلّمی آغاز کرد و از سال ۶۸ تاکنون با نهایت جدّیّت به امر تعلیم و تربیت و تدریس اشتغال داشته و شاگردان زیادی از محضرشان کسب علم کرده و اکنون در مناصب و پستهای مؤثّر مشغول خدمت هستند. وی در طول اشتغال به تدریس، هیچگاه از ادامۀ تحصیل غافل نبوده و مدارج علمی را پس از دورۀ تربیت معلّم تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه داده و در حال حاضر دانشجوی دکتری رشتۀ تاریخ اسلام می باشد. مطالعات عمیق و دقیق ایشان در زمینه های علمی،تاریخی و سیاسی بر قلم روان او جاری بوده و تاکنون مقالات گوناگونی به چاپ رسانده و سردبیری نشریّه های صادقانه، شهریار شورا و سرپرستی نشریّه تخصّصی مسکن غرب استان تهران از جمله فعّالیّتهای علمی و فرهنگی اوست. توجّه به علم و فنّاوری، مطالعه، تحقیق و پژوهش و توجّه به نقش اساسی آموزش و پرورش به عنوان مبنای رشد و پیشرفت جامعۀ اسلامی از اولویّت های آقای حق وردی در حوزۀ علمی و فرهنگی است.

 

۲-    حوزۀ اجتماعی و سیاسی:

ایشان با اعتقاد راسخ به مسئولیّت انسان در قبال جامعه و همنوعان خویش از ابتدای نوجوانی به صورت فعّال در حوزه های اجتماعی و سیاسی حضور داشته و دارد. حضور مؤثّر وی در فعّالیّت های اجتماعی اعم از حضور در مراسمات، تشکّل ها و تجمّعات مذهبی و سیاسی از جمله هیئت اُمنای مساجد، هیئت های مذهبی، بسیج، راهپیمایی ها و بویژه مسئولیّت های گوناگون در هیئت های اجرایی و نظارت بر انتخابات از سال ۶۸ تا ۸۶ اشاره کرد. در ادامۀ فعّالیّت های اجتماعی فعّال و مؤثّر، ورود ایشان به عرصۀ انتخابات شورای اسلامی در سال ۱۳۸۶بود که با  جلب اعتماد مردم توانست با کسب ۷۳۰۰ رأی به دورۀ سوّم شورای شهرشهریار راه یابد و در طول دوره، خدمات مفیدی ارائه نماید و در سال ۱۳۸۹ به عنوان عضو نمونه شورای استان تهران انتخاب گردید و پس از چهار سال فعّالیّت در شورا در انتخابات نهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی شرکت نموده و با أخذ نزدیک به ۵۴۸۵۱ رأی در حوزۀ انتخابیّۀ شهریار- ملارد و قدس توانست افتخار دیگری در جلب اعتماد مردم بیافریند. امّا اشتیاق به خدمت صادقانه و شایسته به شهروندان عزیز از یک طرف، و اعتماد و استقبال مردمی به صفاتی چون صداقت، سلامت، ساده زیستی و کارآمدی- که از صفات بارز ایشان است- از طرف دیگر منجر به خلق افتخاری دیگر گردید و در چهارمّین دورۀ انتخابات شورای اسلامی شهریار با کسب نزدیک به ۱۸۵۶۵ رأی بالاترین حدّ نصاب آرا را در سطح شهرستان های استان تهران رقم زد و این حمایت بی دریغ مردم و تجربه و لیاقت، او را بر کرسی ریاست شورای چهارم نشاند، به نظر شما افزایش رأی چند برابری ایشان در دو دوره از انتخابات شورای اسلامی شهر شهریار چه دلیلی می تواند داشته باشد؟

خدمات ارزنده و مؤثّر او درحوزۀ مدیریّت خویش زبانزد خاصّ و عامّ است. اتّکای وی به توانمندی های خود و ارتباط صمیمی با مردم در جهت پی گیری و حلّ مشکلات از یک طرف و پرهیز از پرداختن به امور غیرضروری، جناحی و سیاسی از طرف دیگر باعث افزایش محبوبیّت او گردیده و زمینۀ مناسبی را برای شرکت در انتخابات دهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی فراهم آورده است. آنچه در مبانی تفکّرات سیاسی وی وجود دارد پایبندی به قانون اساسی، پیروی از خطّ امام و اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقۀ فقیه به عنوان رکن رکین نظام مقدّس جمهوری اسلامی است.

 

۳-    حوزۀ اعتقادی و اخلاقی:

محبوبیّت و مقبولیّت شخصیّت آقای حق وردی در بین مردم ناشی از مایه های اعتقادی و اخلاقی اوست. اعتقاد او به این کلام حضرت باری تعالی است که می فرماید: «ما یَلفِظُ مِن قَولٍ إلّا لَدَیهِ رَقیبٌ عَتیدٌ» – که مبتنی بر محاسبۀ اعمال در روز قیامت است- موجب  شده تا وی در حوزۀ مسئولیّت خود، صداقت، امانت داری و وفای به عهد و پیمان را در سرلوحۀ فعّالیّت های خود قرار داده و همۀ تلاش و همّت خویش را صرف خدمتگزاری به مردم نماید، چرا که این کلام نغز آقا أمیرالمؤمنین علیّ ابن ابی طالب «عَلَیهِ أفضَلُ صَلَواتِ المُصَلّینَ» آویزۀ گوش اوست که فرمود: «إنَّ عَمَلَکَ لَیسَ لَکَ بِطُعمهٍ وَ لَکِنَّهُ فِی عُنُقِکَ أَمانَهٌ» و مسئولان نباید دورۀ مسئولیّت خود را به مثابۀ نردبانی برای پیشرفت های مادّی خود قرار دهند بلکه باید از این فرصت در جهت رشد و شکوفایی معنوی خود و ترقّی و پیشرفت جامعه اسلامی و رفاه مردم نهایت استفاده را ببرند.

برای شادی روح پرفتوح حضرت امام و شهدا و اموات خودتان و سلامتی و طول عمر با عزّت مقام معظّم رهبری و موفّقیّت آقای حق وردی و سربلندی و عاقبت به خیری خودتان صلوات عنایت بفرمایید.